Policisté vyjeli po oznámení ihned na místní ubytovnu. Po příjezdu nalezli muže, který nejevil známky života. Začali s resuscitací. Na místo byla zavolána i záchranná služba. „I přes poskytnutou pomoc čtyřiapadesátiletý muž zemřel," sdělila policejní mluvčí Markéta Janovská. Na pokoji starší muž nebydlel sám. Jeho čtyřiadvacetiletý spolubydlící, který měl mít údajně na konfliktu podíl, z místa činu utekl. Policie po něm ihned vyhlásila pátrání. Po několika hodinách jej objevila v lese, kde se skrýval.

„Kriminalisté nařídili provést u zemřelého soudní pitvu. Ta jednoznačně prokázala násilnou smrt. „Na základě všech shromážděných skutečností byl čtyřiadvacetiletý muž obviněn z trestného činu vraždy, za což mu hrozí trest odnětí svobody na deset až osmnáct let," sdělila Markéta Janovská.

Celý případ je i nadále v šetření. Policie už však zná motiv tragické události. „Jednalo se o osobní neshody v soužití mužů na ubytovně," informovala policejní mluvčí.

Jevíčsko patří podle policejních statistik mezi klidné regiony. Tragická událost je o to horší, že zavražděný i vrah byli místní. Mladík ve městě žil a studoval na místním gymnáziu. „Všichni jsme ho znali. Nebyl to problematický člověk ve vztahu k městu. Navíc měl zaměstnání," vyjádřil se starosta Jevíčka Dušan Pávek. Stejně jako ostatní obyvatelé byl po oznámení případu v šoku. Celou věc považuje za tragédii.