Dva muži ve věku 29 a 30 let  jsou podezřelí z krádeže. Starší z mužů má čistý trestní rejstřík, ale jeho parťák není žádné neviňátko. „Za majetkové delikty byl Okresním soudem ve Svitavách odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody v délce deseti  měsíců se zkušební dobou do poloviny roku 2015," uvedla mluvčí svitavské policie Anna Štegnerová. Vloupání, kterého se dopustil na začátku března, jeho nástup do vězení patrně urychlí. „V jedné z obcí na Poličsku vnikl do uzamčeného dvora nemovitosti, odkud odcizil elektromotor a svářečku," upřesnila mluvčí. Poškozenému tak způsobil škodu za sedmnáct tisíc korun. Navíc byl zadržený muž hlavním aktérem vloupání.

Na případu pracoval tým kriminalistů současně s policisty z poličského obvodního oddělení. „Díky dobré místní znalosti všech a samozřejmě i díky svědkům, kteří nám poskytli velmi cenné informace se podezřelé podařilo vypátrat během několika týdnů. Oba muži se ke svému protiprávnímu jednání přiznali," sdělila Anna Štegnerová.

Policisté případ šetří ve zkráceném přípravném řízení. To znamená, že bude velmi brzy projednávaný u soudu. Jaký trest oběma mužům hrozí, rozhodne až soudce.