V pondělí 3. dubna odpoledne si hlídka policistů ze Svitav všimla dvou terénních motocyklů bez registračních značek. Motorkáři jeli směrem na Kamennou Horku. Oba řidiče se proto rozhodli zastavit a zkontrolovat. Jenže motorkáři rozhodně nehodlali s policií ztrácet čas.

"Na světelné ani zvukové signály k zastavení nereagovali, otočili se na policisty, odbočili ze silnice na louku a začali ujíždět. Hlídka pomalejšího z řidičů dojela, najela vedle něho a pomocí megafonu ho vyzvala k zastavení. Řidič ale dál pokračoval v jízdě. Až poté, co hlídka muže předjela a zatarasila mu cestu, tak zastavil," uvedla policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

S policisty ale muž nespolupracoval a zůstal sedět na motocyklu, na výzvy policistů absolutně nereagoval. "Policisté muže z motocyklu svedli na zem a spoutali. Druhému motorkáři se podařilo ujet," dodala Muzikantová.

Práce stroje PM 1000 URM na trati mezi Brandýsem nad Orlicí a Ústím nad Orlicí.
10 tisíc litrů nafty na kilometr. Takhle pracuje obří stavební stroj na koridoru

Policejní hlídka řidiče vyzvala k předložení dokladů, jenže neměl co ukázat. Šestadvacetiletý muž nemá totiž řidičák a u jeho motocyklu značky Rebel Master vyšlo najevo, že je bez registrační značky a nemá ani platnou technickou prohlídku a zákonné pojištění.

"Testy na alkohol a drogy vyšly negativně. K řízení neregistrovaného motocyklu se přiznal a uvedl, že si nevšiml policejní hlídky, která se ho snažila několikrát zastavit. A navíc tvrdil, že motorkáře, kterému se podařilo ujet, nezná," doplnila mluvčí policie.

Mladý motorkář se dopustil několika přestupků, které půjdou do správního řízení. Za řízení oprávnění mu hrozí pokuta 25 až 50 tisíc korun a zákaz činnosti na jeden až dva roky.

Zdroj: Policie ČR