Policie vyšetřuje dva případy, kdy někdo poškodil informační tabule s tematikou ochrany přírody.

Vandalové řádili v okolí Moravské Třebové.

„V době od června do července došlo k totální devastaci dvou informačních panelů. Jeden seznamoval cykloturisty s přírodou Hřebečského hřbetu. Nacházel se v lokalitě U rezavé vody při lesní silnici pod Hřebčí. Stál tady od roku 2006. Po pěti letech existence ho zapálil neznámý vandal,“ uvedl Antonín Cedzo, z odboru životního prostředí radnice v Moravské Třebové.

Jen náhodou nedošlo ke vzniku lesního požáru, protože jde podle odborníků o velmi suché stanoviště.

Podruhé řádil vandal na okraji lesa u tenisových kurtů. „Panel informoval o problematice územních systémů ekologické stability, zejména o významu lokálních biocenter pro oživení okolní krajiny. V noci z pátku na sobotu 10. července ho někdo povalil a rozlámal,“ dodal Cedzo.

Oba panely jsou podle jeho vyjádření na odpis. Škoda činí podle odhadů zhruba třicet tisíc korun. „Oba případy vyšetřujeme zatím jako přestupek,“ sdělila Anna Štegnerová, mluvčí svitavské policie.

Vedení radnice v Moravské Třebové vyzývá občany, kteří se pohybovali v okolí panelů a všimli si podezřelých lidí, aby informovali město nebo se obrátili přímo na policii na linku 158.