Incident se stal v říjnu 2011 v cele valdické věznice. Jóni, který si ve Valdicích odpykává trest za majetkovou trestnou činnost a vězení by měl opustit v dubnu 2015, podle spisu napadl po předchozí hádce spoluvězně. Udeřil ho otevřenou dlaní a pěstí, uhodil s ním o zem a nakonec mu dupl na hlavu.

„Hlava poškozeného narazila na betonovou podlahu cely, po útoku zůstal poškozený nehybně ležet na zemi se zapadlým jazykem, z nosu mu tekla krev a chrčel," stojí v obžalobě.

Dluží Ďuričkovi

Státní zástupkyně označila výpověď Jóniho za nevěrohodnou. Možnost, že by si poškozený zranění způsobil pádem z postele, podle ní vyvrátil znalec. „Musel si být (Jóni) vědom, že při útoku obutou nohou může způsobit smrt," uvedla žalobkyně.

Obhájce žádal pro Jóniho zproštění obžaloby. Upozornil, že v případu je mnoho pochybností, kdy proti Jónimu svědčili jen napadený a ještě jeden vězeň. Ostatní vězni se k incidentu před soudem nevyjádřili nebo tvrdili, že útok neviděli.

„Důkazní situace je velmi složitá. Nebylo přesně prokázáno, co se na cele událo," řekl obhájce. „Nic jsem nespáchal. Oba (svědci) se na mě domluvili," řekl Jóni.

Napadený u soudu uvedl, že mu Jóni nechtěl vrátit teplákovou bundu. „Chtěl jsem ji vrátit, ale on mě napadl do obličeje, víc si z útoku nepamatuji. Probral jsem se až v nemocnici," řekl muž, který si ve vězení odpykává trest za vraždu prodavačky v Mostě; za mřížemi má být až do roku 2017.

Jóni jeho výpověď odmítl. „Vůbec nevím, jak ke svému zranění přišel," řekl Jóni. Tvrdí, že s ním žádný fyzický konflikt nikdy neměl. V daný den se prý porval s jiným ze spoluvězňů. Poškozený měl pouze stát opodál.

Zajímavostí je, že Jóni je finančně zavázán bývalému spoluvězni Ďuričkovi, jenž „sedí" za vraždu podnikatele Kočky.