Václav Heřmánek, Jiří Mohaupt, Petr Macnar, Jacek Mieczyslaw Czarnecki, Rafal Emil Mroszczyk a Valerie Okrajková jsou obžalováni z toho, že mezi lety 2010 a 2012 nakupovali léky s obsahem pseudoefedrinu, jež se používají k výrobě pervitinu, drogu vyráběli a následně také prodávali. A to v Polsku a České republice, kde „operovali" například v Hradci, Jičíně či Stráži pod Ralskem.

Prodali pervitin policistovi

Svou ilegální činnost prozradili i tím, že v několikrát předali při fingovaném obchodu drogy policistům v civilu.

„Obžalovaný Václav Heřmánek na parkovišti v obchodním centru v Hradci Králové prodal policistovi, vystupujícímu pod jménem K. K. a jednajícímu v rámci předstíraného převodu, ve dvou igelitových sáčcích s rychlouzávěrem pervitin o hmotnosti  9,56 gramu s obsahem 54,9 procent čisté psychoaktivní báze metamfetaminu a o hmotnosti 7,35 gramu s obsahem 44,1 procent čisté psychoaktivní báze metamfetaminu, vše  za částku 14 500 korun," píše se ve spisu.  Heřmánek navíc neoprávněně vlastnil pistoli.

Více než patnáct milionů korun si podvodem přivlastnila dvojice ve složení Michaela Čechová a Mojmír Šincl.

„Od roku 2006 do září 2009 na různých místech České republiky, zejména v Hronově, Hradci Králové, Praze, Prostějově a Mníšku pod Brdy, se záměrem získat neoprávněným způsobem finanční prostředky výlučně pro vlastní potřebu, nabízeli zájemcům možnost získání úvěru v zahraničí, a to vlastní zprostředkovatelskou činností u tehdy již nefungující společnosti Credit Capital Corporation, se sídlem v Dominikánské republice," zdůvodňuje obžaloba, proč lidé dnes stanou před soudem.

V pondělí se opět do jednací síně dostaví také Roman Řehořek a Aleš Peka, kteří se při obchodu s použitým textilem měli dopustit podvodu a přečinu zvýhodnění věřitele.