„Jednalo se o dva muže středního věku. Jeden z mužů byl v rozmezí dvou dnů ostrahou zadržen hned dvakrát. Jednou navečer při krádeži salámu a druhý den ráno při krádeži sýra,“ uvedla Anna Štegnerová, mluvčí svitavské policie. Odcizené potraviny v celkové hodnotě do jednoho sta korun musel zloděj vždy vrátit zpět do prodejny.

Druhý zadržený muž si pak v nákupním centru místo do nákupního košíku, uschoval vlasovou kosmetiku pod bundu. Hodnota odcizeného zboží se pohybovala kolem dvou set čtyřiceti korun. I toto zboží putovalo zpět do prodeje.

Podobnými případy se policisté zabývají poměrně často. S ohledem na výši způsobené škody se však jedná pouze o přestupek proti majetku. „Vzhledem k tomu, že oba zadržení měli již v minulé době potíže se zákonem, je v jejich jednání spatřován podle trestního zákoníku přečin krádeže,“ vysvětlila Anna Štegnerová.

Oba podezřelé muže již vrchní inspektor obvinil a oni se ke krádežím přiznali. Případy svitavští policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení. V nejbližších dnech je projedná soud.