Navíc zaznamenali vloupání do areálu jedné jevíčské společnosti. Pachatelé vnikli do administrativní budovy. Tu prohledali, a aniž by cokoli odcizili, místo opustili. Z prodejen pak zmizelo zboží za bezmála devatenáct tisíc korun.

Policejní hlídky vyrazily do terénu a kontrolovaly všechna podezřelá vozidla. Na Jevíčsku moravskotřebovští policisté zastavili osobní vozidlo. „V něm cestovala čtveřice mužů. Jak se později ukázalo, ukrývali v zavazadlovém prostoru auta předměty, které policisty zaujaly. V kufru vozu se totiž nalézaly cigarety, alkohol, cukrovinky i mražené potraviny. Policistům v pět hodin ráno okamžitě došlo, že věci pocházejí z nějaké trestné činnosti. Věci ve vozidle pocházely z vloupání do prodejen,“ sdělila Anna Štegnerová, tisková mluvčí svitavské policie.

Policisté vůz odstavili, posádku zajistili a převezli na policejní služebny v Moravské Třebové a Svitavách, kde proběhly výslechy. Zadržené podezřelé osoby ve věku 26, 27, 41 a 42 let absolvovaly několik hodin výslechu. „Policejní komisař muže, pocházejících z různých koutů republiky a jednoho cizince, ještě v sobotu obvinil. Všichni jsou podezřelí z vloupání. Po výslechu byli všichni muži propuštěni na svobodu,“ dodala Anna Štegnerová.

Muže čeká v dohledné době soud. V případě prokázání viny jim hrozí až tříleté vězení. Zajištěné věci policie vrátí zpět do prodejen.