Konflikt začal mezi jednapadesátiletým mužem a šestačtyřicetiletou ženou hádkou, pokračoval výčitkami a nakonec došlo k tomu nejhoršímu. Fyzickému napadení.

První útok se stal v dubnu kdy měl násilník zkroutit ženě prsty, a to takovým stylem, že musela druhý den vyhledat lékařskou pomoc. Výsledkem byla dlaha na ruce a třítýdenní neschopnost. O pár dní později se útok opakoval, a to přímo na jedné ze svitavských ulic před zraky občanů. Což se ukázalo nakonec jako ohromné štěstí v neštěstí. Muž měl svoji partnerku častovat nadávkami, poté ji povalit na zem, vláčet ji a nakonec do ní začít kopat. Ani to však nebyl konec trápení, neboť oběť svého útoku měl také pomočit. „Od většího zranění zachránili ženu všímaví občané, kteří upozornili městské strážníky, kteří byli nedaleko," sdělila tisková mluvčí policie Hana Kaizarová. Útočník se podrobil dechové zkoušce a výsledek byl 3,39 promile. Žena skončila v péči lékařů.

Jednapadesátiletý muž několikrát zaútočil na svou družku. Do konfliktu se zákonem se však dostal i v případě, kdy v polovině srpna na svitavském hřbitově močil na jeden z hrobů. „Podle vrchního inspektora se měl muž dopustit přečinů ublížení na zdraví a výtržnictví a bylo proti němu zahájeno trestní stíhání," řekla policejní mluvčí.

Násilník a výtržník nemá čistý trestní rejstřík a u soudu tak nestane poprvé. „Za uvedené jednání mu hrozí až tři roky vězení," dodala tisková mluvčí.