Autorem zprávy byl asi dvacetiletý mladík, který napsal své dívce. Ta po přečtení vzkazu usoudila, že si autor  zprávy  hodlá sáhnout na život.
Dívka z Liberecka nezaváhala ani vteřinku a vše oznámila na policii. Policisté kontaktovali okamžitě své kolegy ze Svitavska, neboť se mladý muž měl vyskytovat na Moravskotřebovsku. „Bylo nezbytné jednat a co nejdříve  zkontrolovat bydliště  mladého muže. Ten  byl naštěstí v naprostém pořádku a nechápal, proč u jeho dveří zvoní policisté v uniformách,"  sdělila policejní mluvčí Anna Štegnerová. O sebepoškození nikdy neuvažoval. Pak si ale uvědomil, že text  zprávy mohl špatně formulovat a tudíž si ho jeho přítelkyně mohla špatně vyložit.

Boj o čas

Svoji roli hraje čas. Sehrál ji i o víkendu. Zanechaný dopis na rozloučenou díky včasné reakci těch, kteří jej nalezli a informovali policii, zachránil život. Asi čtyřicetiletá žena spolykala větší množství prášků. „Naštěstí ale záchrana přišla v pravý čas a pohřešovaná skončila v péči lékařů," konstatovala tisková mluvčí.

Smutný případ na závěr. Mnohem hůře dopadl případ muže, který byl o víkendu nalezen mrtev. „Patrně spáchal sebevraždu, neboť jsme u něj nalezli i dopis na rozloučenou," dodala Anna Štegnerová.