Vylomené dveře od ředitelny, třísky po zemi, rozbité sklo, rozházené věci. Takový pohled se naskytl těm, kteří v pondělí otevřeli vstupní dveře do brněnecké školky. „To, že se nám sem někdo vloupal, zjistila ráno naše paní školnice, když o půl šesté přišla do práce," popisovala ředitelka mateřinky Ludmila Lujková. Zloděj se do budovy dostal oknem ze zahrady, které vylomil. Zdemoloval troje dveře, od ložnice, od ředitelny i od chodby.

Nenechavec prohledal všechny skřínky a psací stoly, které v ředitelně i v kuchyni našel. Všechno zpřeházel. Dobýval se také do trezoru. Za sebou zanechal pouze spoušť. Co lupič ve školce hledal? S největší pravděpodobností asi peníze. Ztratila se stovka, která byla určená na kávu a čaj. „Jiné peníze tady nemáme a nikdy mít nebudeme. Žádné tu nenecháváme," upozornila ředitelka. Že šel zloděj po penězích, nasvědčuje i fakt, že počítač, rádio, či hudení nástroje zůstaly na svém místě. „Nejvíc mě mrzí, že pořádáme různé sbírky, v rámci možností naši školku vylepšujeme, a pak se stane taková věc," řekla Ludmila Lujková.

Zaměstnanci chtěli děti nepříjemného pohledu a zážitku ušetřit. Proto obvolali rodiče a pokud to šlo, poslali děti domů. Většinou se o ně postaraly babičky. „Ty, které doma zůstat nemohly, protože jejich rodiče jsou v práci, si vzala na starost naše kolegyně. Pět dětí vzala k sobě domů," uvedla Ludmila Lujková. Na děti nepůsobilo dobře ani to, když před školkou zahlédly policejní auta. Proto se zaměstnanci školky snažili, aby je traumatu ušetřili. Ředitelka děkuje všem, kteří nečekanou situaci pochopili a vyšli vstříc.

Kriminalisté na místě zjišťovali stopy. Jak uvedla mluvčí svitavské policie Anna Štegnerová škoda, kterou zloděj způsobil, byla vyčíslená na víc jak čtyři tisíce korun. Policisté po pachateli pátrají.