O to nejcennější, co u sebe běžně nosíte, můžete být okradení i v bezvědomí a upoutaní na nemocničním lůžku. Přesně to se stalo jedné z pacientek v Moravské Třebové. „V přesně nezjištěné době své hospitalizace přišla o zlaté náušnice a řetízek s přívěskem, které měla při sobě," uvedla mluvčí svitavské policie Anna Štegnerová.

Na krádež přitom přišli až příbuzní ženy, kteří ji přišli zdravotnického zařízení navštívit. Personál se okamžitě pustil do pátrání po vychytralém a lupuchtivém zlodějíčkovi. „Tuto záhadu se podařilo rozluštit díky zdravotnímu personálu. Ten totiž odcizené šperky objevil pod polštářem jiné pacientky, která se ke krádeži šperků pod tíhou důkazů přiznala," dodala policejní mluvčí.

Pořádně vykutálená žena teď může očekávat, že vedle nemocniční péče a lékařů se na ní v nejbližší době chystají i policisté s pravděpodobným obviněním z krádeže. Pokud se případ dostane až k soudu, hrozily by jí až dva roky za mřížemi. A jak dopadl její lup? Rodinné zlato už je pro všechny podobné případy pečlivě uschované v domácí šperkovnici.