Žena, která znásilnění oznámila policistům v pondělí večer, zastavila u Roudnice na Hradecku projíždějící vůz. Policistům pak vypověděla, že jeho řidič po ni požadoval pod pohrůžkou násilí sex. Na podporu svého tvrzení ukázala policistům potrhané spodní prádlo. Poté, co policisté provedli dechovou zkoušku, která u ženy prokázala 1,2 promile, napadla jednoho z policistů, že ji znásilnil on.

Policisté kvůli psychickému stavu ženy podpořeného alkoholem a léky a jejímu neovladatelnému chování přivolali záchranáře. Žena při převozu sanitkou obvinila ze znásilnění i sanitáře. „V nemocnici pak řekla, že si vše vymyslela. Policisté pak ženu převezli domů, kde si ji převzal přítel," uvedla policejní mluvčí Lenka Burýšková.

Dvacetiletý řidič, který ženu svezl, řekl, že mu skočila do cesty a on musel prudce zabrzdit. Nad silně rozrušenou ženou se slitoval a vzal ji do auta. Ta však po něm nejdříve požadovala sto korun na cigarety, poté částku zvýšila na 500 korun s tím, že jinak ho obviní ze znásilnění.