„Netrpí duševní chorobou v pravém slova smyslu, ale je osobností nezdrženlivou, nezodpovědnou a disociální," popsal znalec z oboru sexuologie a psychiatrie.
O kom je řeč? O Oldřichu H. ze Svitavska, který je obžalován, že minimálně dvakrát znásilnil nezletilou dceru své přítelkyně.

Proces s ním včera pokračoval u Krajského soudu v Hradci Králové. Rozsudek nebyl zatím vynesen, naopak líčení bylo odročeno a bude pokračovat v dalších týdnech.
Obžalovanému hrozí až dvanáctiletý trest. „Moc dobře znal věk dívky," ujistila státní zástupkyně Lucie Žabková, že Oldřichu H. muselo být jasné, čeho se dopouští.

Dvě verze

Muž se přistěhoval do domu své přítelkyně v létě roku 2012. Žena v něm žila se třemi dětmi, jedním z nich byla její dvanáctiletá dcera.
S ní měl první styk na podzim. On tvrdí, že to bylo dobrovolné. „Sváděla mě, měla sexuální zkušenosti třicetileté ženy," řekl obžalovaný a poukazoval na její promiskuitu: „Svěřovala se mi s kým spala, prý i s bratry."

Ona vypověděla naprosto opačnou verzi. Poprvé ji měl znásilnit při návštěvě u známých, prý jí vyhrožoval, že řekne matce, že se ho pokoušela svádět.
„Když jsem nechtěla, tak mi dal facku. Nemohla jsem se bránit a potom jsem byla celá od krve," tvrdila dívka.

„Vykonal s ní soulož, přičemž uvedeného jednání se dopustil přesto, že se nezletilá bránila odstrkáváním, fackami a kopáním," bylo napsáno do obžaloby.
Po této události si její matka nevšimla změn na jejím chování, to přišlo až o několik měsíců později.

Spojili se

„Pořád mi opakoval, že mě miluje," vyprávěla dívka.
Proto s ním na jaře 2013 začala spát dobrovolně. „Po první souloži jsem nesledovala změny v jejím chování, ale později se začali spojovat proti mně. Měla výrazně lepší vztah k němu," řekla matka.

„Opakovaně jsem se s ní intimně stýkal, ale nikdy jsem nepoužil násilí," bránil se opakovaně obžalovaný.
Jejich vztah trval přibližně tři čtvrtě roku, pak jej ukončila dívka a také fakt, že se Oldřich H. po rozporech s její matkou odstěhoval.
Přesto měl dívku ještě jednou znásilnit – a to, když se mu ji podařilo vylákat k němu na ubytovnu s tím, že jí vrátí její mobil.

Vedle znásilnění je muž souzen také za pohlavní zneužívání.