Matku dívky předchozí soud potrestal za poškozování cizích práv půlročním vězením s podmínečným odkladem na jeden rok. Samotnou mladistvou matku soud obžaloby zprostil. Státní zástupkyně se proti oběma verdiktům odvolala.

Informace z posledního soudního líčení: Mladík Ondřej Réda prohrál spor o dítě

Údajný otec dítěte také požaduje odškodnění dva miliony korun, řekl ČTK jeho advokát Vilém Fránek. „Zda soud uzná nárok na odškodnění v trestním řízení a v jaké výši, je věcí jeho úvahy,“ uvedl Fránek. V případě neúspěchu je rozhodnut podat dovolání k Nejvyššímu soudu.

Mladík tvrdí, že utrpěl nemajetkovou újmu, která má spočívat v duševních útrapách a psychických potížích. Pro náhradu škody jej svitavský soud odkázal na řízení v občanskoprávních věcech, advokát ale využil možnost se odvolat, proti rozsudku se navíc odvolala i státní zástupkyně.
Mladistvá matka otěhotněla ještě před dosažením 15 let. Ihned po porodu bylo dítě svěřeno k adopci jiné rodině, mladému otci však její rodina sdělila, že novorozeně zemřelo. Dnes devatenáctiletý muž se zatím marně soudně domáhá určení otcovství, jeho bývalá přítelkyně tvrdí, že v době početí měla intimní styk i s jiným mužem.

čtk,pšp