Obžaloba kriminalistu viní z neoprávněného nakládání s osobními údaji a ze zneužití pravomoci úřední osoby. Soud jednání odročil, protože se nedostavil jeden z hlavních svědků, jemuž se nepodařilo doručit předvolání.

„Pokud nepřijde i příště, rozhodne soud bez jeho svědecké výpovědi," řekl soudce Richard Ander.

Podle obžaloby Král neoprávněně nahlížel do různých spisů vedených policií a získával z nich informace, které částečně využíval sám pro sebe a částečně je sděloval dalším lidem. Údajně takto postupoval v deseti případech.

Výpovědi svědků včera však argumenty obžaloby příliš nepodpořily. Mluvčí svitavské policie Anna Štegnerová uvedla, že podle jejího zjištění Král nahlížel do spisu týkajícího se krádeže sbírky známek v Moravské Třebové v roce 2013. Zda ale nějaké informace sdělil reportérovi televize JOJ, který později okradeného filatelistu kontaktoval, není jasné.

Ani z dalších několika výpovědí nebylo zřejmé, že by se policista dopustil trestného činu a vynášel informace. Údajně se to týkalo dopravní nehody u Poličky nebo vyšetřování hospodaření Koclířova na Svitavsku.

Král pouze připustil, že v jednom případě nepostupoval v souladu s pravidly. Volal jménem policie ženě, která měla vrátit zálohu za prodaného psa, i když ještě nebylo podáno trestní oznámení. „Bylo to na hraně," řekl Král.

Obžalovaný je postaven mimo službu. Podle informací ČTK ho už prošetřovala inspekce ministerstva vnitra, která zjistila neoprávněné nakládání s osobními údaji.
Výpověď jednoho z nepřítomných svědků je podle soudu důležitá. Nelze využít jeho svědectví z přípravného řízení, proto bylo jednání odročeno na neurčito, až se mu podaří doručit předvolání.

Král je v současnosti postaven mimo službu. Podle informací ČTK ho už prošetřovala inspekce ministerstva vnitra, která zjistila neoprávněné nakládání s osobními údaji.