Brutální násilí mu je podle obžaloby zcela vlastní. Vyhrožuje náhodným kolemjdoucím, o〜krádá je a mlátí je hlava nehlava, ničí zaparkovaná auta. A co je vůbec nejhorší, surově znásilnil ženu, která dodnes trpí šílenými sny a nedokáže se z prožitého utrpení vzpamatovat.

Řeč je o Jindřichu Volfovi, který se měl brutální agrese podle obžaloby dopouštět v uplynulých dvou letech v Hradci Králové a nejbližším okolí. Dnes usedne na lavici obžalovaných Kajského soudu v Hradci Králové.

Ženu měl znásilnit v listopadu loňského roku, kdy ji nejdříve fyzickou silou zatáhl do telefonní budky, poté k nedalekému kostelu, kde po ní vymáhal sexuální praktiky přímo ve výklenku kostelní zdi. Obžalovaná se agresorovi nedokázala ubránit a poté, co musela třít rukou jeho penis, si na ní měl Volf ještě vynutit orální sexuální styk.

„U poškozené se poté rozvinula chronická posttraumatická stresová porucha, kterou trpí dodnes a jež má za následek omezení její psychické a sociální výkonnosti s výrazným snížením kvality života,“ píše se v obžalobě.

Žena trpí velkou úzkostí, extrémní nespavostí, neodbytným znovuvybavováním prožitého traumatu v podobě rušivých vzpomínek a snů, pocity vyčerpání a únavy či neschopností radovat se.

Volf toho má podle obžaloby na svědomí ještě mnohem víc.

Před jedním hradeckým barem měl bezdůvodně surově zmlátit dva lidi, dalšího přepadl kvůli šesti stovkám v peněžence. Servírku dalšího baru ohrožoval se slovy „vím, v kolik končíš, končíš v sedm a ty domů nedojdeš…“ nebo „…přinesu si pistoli a všechny vás tady postřílím, poleju vás ředidlem a zapálím, přinesu si mačetu a uřežu vám hlavy.“

Respekt neměl ani před přivolanými policisty. Jednomu z nich vyhrožoval usmrcením, useknutím ruky nebo tím, že ho svlékne z uniformy a prohodí dřevěnou zástěnou umístěnou v baru.

Když o pár měsíců později odcházel z jiného baru, kde se mu osazenstvo ubránilo, vylil si zlost aspoň na okoloprojíždějícím motocyklistovi a zaparkovaných autech.

Vedle znásilnění a výtržnictví se tak Volf bude zpovídat i z vyhrožování a krádeže.

Program krajského soudu do 6. května

2. – 4. 5. – první jednání – hlavní líčení s obžalovaným Jindřichem Volfem – trestný čin výtržnictví a znásilnění

2. – 5. 5. – první jednání – hlavní líčení s obžalovaným Dušanem Peštou – trestný čin podvodu

3. 5. – první jednání jednání s obžalovanými Vladimírem Mikušem a Evou Mikušovou – trestný čin poškození finančních zájmů Evropských společenství

3. – 4. 5. – první jednání s obžalovaným Mario Thomas Michaelem Neubauerem – trestný čin obecného ohrožení

5. – 6. 5. – první jednání s obžalovaným Tomášem Záleským – trestný čin pokus těžkého ublížení na zdraví a výtržnictví

Zdroj: www.justice.cz