U krajského soudu bude pokračovat hlavní líčení v kauze údajné nájemné vraždy, jejíž obětí se měla stát kubánská tanečnice a její nezletilý syn. Soudci ji nedávno museli odročit, protože se k výpovědi nedostavil důležitý svědek.

Obžaloba z činu viní dvaapadesátiletého Luboše L. 
z Pardubic, podle státní zástupkyně si vraždu objednal 
a byl za ni ochoten zaplatit 600 tisíc korun. Motivem činu byl údajně spor o to, u koho bude žít jejich malá dcera, o jejíž výchovu oba usilovali.

Rodinné rozpory dovedly 
k soudu i dalšího muže z Pardubicka. Když se jeho dcera rozcházela s manželem, snažil se mu prý s plynovou pistolí 
v ruce zabránit v odstěhování věcí. Podle obžaloby svého protivníka pistolí nejprve udeřil 
a způsobil mu poranění hlavy 
a otřes mozku, později při potyčce, do které se zapojil ještě další muž, dvakrát vystřelil, ačkoli věděl, že může někoho vážně zranit a když se mu podařilo uniknout, střílel ještě na útěku a popálil zetě na předloktí.  Obžaloba ho viní z pokusu o zvlášť závažný zločin těžkého ublížení na zdraví, muži hrozí pět až  dvanáct let vězení.

Před krajský soud se znovu dostává případ varhanáře Vladimíra Grygara, který byl obžalován z dotačního podvodu při výrobě varhan pro Filharmonii Hradec Králové. Podle žalobce Grygar použil dotaci na splacení svých dluhů či na opravu fary, a způsobil tak  královéhradecké radnici škodu ve výši 5,4 milionu korun. Varhanář obžalobu odmítl a uvedl, že peníze použil na přípravu stavby varhan. Krajský soud ho v loňském roce zprostil obžaloby, ale odvolací soud případ vrátil do Hradce Králové.

Další dotační podvod údajně spáchal muž, který čerpal  dotace ve výši 2,5 milionu korun na nový stroj. Pořídil si však stroj opotřebený a snažil se jeho stáří zamaskovat pozměněným výrobním štítkem.