"Někde mezi stanicemi Letovice a Skalice nad Svitavou najednou něco třesklo. Vůbec jsme nevěděli, co se děje. Koukáme, že jsou rozbitá tři okna. Nejspíš to byly kameny, ale znělo to jako výstřel!," popsal událost jeden z cestujících v zasaženém vagoně.

"Okamžitě jsme upozornili průvodčí. Ta obratem kontaktovala policii, protože věděla, kde zhruba se vlak v 18:17 nacházel," doplnil výpověď pasažér.

"Ke zranění cestujících naštěstí nedošlo. Kdyby však měl hozený kámen dostatečnou sílu, mohly být následky daleko horší.

"V místě, kde jeden z kamenů narazil na plexisklo, měl totiž jeden z cestujících hlavu!," uvedla další z pasažérek.

Poškozená souprava dojela do stanice Česká Třebová. Tam bylo nejhůře poškozené vnější okno, které se zčásti vysypalo, odstraněno. Zbylá okna soupravy byla pouze popraskaná a jejich oprava tak nebyla bezprostředně nutná. Vlak pak s mírným zpožděním pokračoval dál přes Pardubice do Prahy.

Přivolaná policie už ale na místě nikoho nenašla.

"Obdrželi jsme oznámení o útoku na vlak ze Skalice nad Svitavou, ale vyslaná hlídka na podél trati už pachatele nezastihla," potvrdil operační důstojník blanenské policie.

"Je mi líto, že se ty útočníky nepodařilo zadržet. Vždyť to mohlo někoho zranit nebo i zabít," posteskl si cestující z vlaku.