Nepodmíněné tresty odnětí svobody si od pardubického okresního soudu „odnesli“ v minulých dnech dva muži ve věku 23 a 32 let. Obžaloba je vinila z toho, že ovlivnili ve dvou barech výherní automaty natolik, že z nich poté mohli vybírat peníze.

Vlastní rozvod

K tomuto případu došlo v červnu loňského roku. Parta mladých lidí popíjela v pardubických barech Na Radhošti a v Chicagu. „V ulici Jana Palacha, kde je bar Na Radhošti, se během otvírací doby vloupali mladíci do jednoho z výherních automatů. Nejprve u něj odstranili visací zámek a poté uvnitř zapojili vlastní dráty a v podstatě udělali svůj rozvod.

Tím pak došlo k ovlivnění automatu natolik, že ten jim začal vyplácet peníze. Stačilo vložit bankovku a poté ji zase vytáhnout. Automat peníze načetl a vyplatil. V tomto případě obrali automat o padesát tisíc korun,“ popsal nám tehdejší událost jeden z pardubických policistů.

Stejným způsobem pak „pracovali“ také v baru Chicago v ulici K Višňovce.

„Vždy někdo z nich zabavil servírku a další pak v zadní místnosti, kde automaty byly, použili trik s vlastním rozvodem. Poté pak ještě na automat dali vlastní visací zámek, aby na první pohled nebylo zřejmé, že došlo k nějakému zásahu,“ řekla Deníku pardubická soudkyně Anna Sobotková, která se případem zabývala.

Servírka si však stejně všimla, že něco není v pořádku a upozornila policii. Policisté pak povedenou partičku zadrželi. Přesto, že všichni celou věc popírali, skončili před soudem. „Zoltán C. byl pro trestný čin podvodu odsouzen na jeden rok. René G. dostal souhrnný trest ve výši patnáct měsíců. Pro oba to jsou nepodmíněné tresty,“ upřesnila soudkyně Anna Sobotková.

Podle ní se ani jeden k činu nedoznali a oba si nechali lhůtu na rozmyšlenou pro případné odvolání.