Tento muž v únoru předjížděl v blízkosti letiště u Starého Města jiné vozidlo, při tomto manévru srazil osvětleného cyklistu. „Následně se měl k místu události vrátit, ale pomoc sraženému jednačtyřicetiletému muži sám neposkytl ani mu nezavolal pomoc,“ popsal únorovou nehodu policejní mluvčí Ondřej Zeman.

Dotyčnému v současné době hrozí v případě prokázání viny až pětiletý pobyt za mřížemi.

„Za to, že jsme mohli takového člověka obvinit, vděčíme nejen zúčastněným policistům, ale také lidem, kteří nám poskytli cenné informace a všem kdo se podíleli na šíření informace o pátrání,“ dodal Ondřej Zeman.

Ze svých chyb se nepoučil  

Pětatřicetiletý nezaměstnaný muž ze Svitavska se snažil najít způsob, jak vydělat peníze. Zkusil to však nelegálně a nebylo to poprvé.
Muž se zapletl s drogami, které přiznal, že užívá. „Bohužel se nepoučil z předchozího trestu, který mu soud uložil, a od července roku 2016 do současné doby měl svému okolí téměř v padesáti případech poskytovat pervitin,“ sdělil policejní mluvčí Ondřej Zeman.

Za výše uvedené jednání dotyčnému hrozí trest odnětí svobody až na 10 let. Sazba je vysoká z důvodu, že byl v minulosti pro stejný čin odsouzen. Na rozhodnutí soudu si počká ve vazbě.