Odmítl pustit cizí osobu na svůj pozemek a zle na to doplatil. František Stejskal zřejmě jen tak nezapomene na 23. duben. Tehdy za jeho bývalou ženou přijel pracovník společnosti Provident Financial. Setkání ale dopadlo drsným incidentem. František Stejskal skončil v nemocnici a podal na dotyčného zástupce firmy trestní oznámení za napadení. Společnost Provident Financial ale stojí za svým zaměstnancem a celou záležitost vidí úplně jinak.

Incident…

Dvacátého třetího dubna přijel pracovník společnosti do Banína ke Stejskalovým. „Zástupce společnosti Provident přijel za mojí bývalou manželkou, která si objednala půjčku. Muž přijel v peugeotu, nezdálo se mi jeho oblečení a navíc mi nechtěl ukázat žádný průkaz. Odmítl jsem ho na svůj pozemek pustit. Naštval se, strčil do mě, spadl jsem na zem a pak do mě několikrát kopl. Bránil jsem se rukama. Pak utekl,“ popsal incident František Stejskal z Banína. Se zlomeninou kostí lebky a obličeje, pohmožděninami skončil na chirurgickém oddělení Svitavské nemocnice. Na pracovníka společnosti Provident Financial podal trestní oznámení. „Ano, případ vyšetřujeme. Zatím nemůžeme sdělit bližší informace,“ uvedla Anna Štegnerová, tisková mluvčí svitavské policie.

Případem se zabývá rovněž vedení společnosti Provident Financial v Praze. Celou událost ale vidí úplně jinak než František Stejskal. „Naším interním šetřením jsme došli ke zcela jinému závěru. Podle našich informací se obchodní zástupce naší společnosti bránil napadení ze strany manžela ženy. Ta si návštěvu zástupce vyžádala na naší zákaznické lince. Obchodní zástupce bránil sebe a firemní hotovost před agresivním útočníkem. Takto se také k události stavíme. Při vyšetřování spolupracujeme s policií,“ sdělil Ondřej Holoubek, tiskový mluvčí společnosti Provident Financial. Dotyčný obchodní zástupce stále u společnosti pracuje. „Pro naši společnost pracuje čtyři roky, a to k oboustranné spokojenosti. Stejně jako on procházejí všichni obchodní zástupci důkladným školením, které se pravidelně opakuje,“ uzavřel mluvčí Ondřej Holoubek.

Policie vyšetřování případu ještě neukončila. František Stejskal doufá, že pracovník společnosti bude potrestaný. Následky zranění totiž cítí dodnes a čekají ho další vyšetření.