Za drogovou trestnou činnost před časem Okresní soud v Ústí nad Orlicí poslal 34letého muže z Moravskotřebovska na pět let za mříže. Tam ale nenastoupil, a zatímco si užíval svobody, pokračoval vesele v protiprávní činnosti dál.

„Vyráběl drogy nejen na Moravskotřebovsku a Svitavsku, ale i na Orlickoústecku. Pervitin pak distribuoval v okruhu svých známých a přátel. Protože se ukrýval na neznámém místě, kriminalisté, jež se zabývají drogovou problematikou, po něm vyhlásili celostátní pátrání," uvedla  mluvčí svitavské policie Anna Štegnerová.

Před spravedlností se ale ukrýval jen několik dní. Moravskotřebovským policistům se podařilo celostátně hledaného  vypátrat.  Ujížděl před policejní hlídkou ve vozidle a málem způsobil vážnou dopravní nehodu. „Tehdy ohrozil řidiče kamionu, ale ten se střetu s pronásledovaným vozidlem  na poslední chvíli stihl vyhnout," řekla mluvčí.

Policistům se následně snažil namluvit, že je někdo jiný. Prokazoval se doklady, které byly hlášeny jako odcizené. Jenže policisty neoklamal a nakonec skončil v policejních poutech.

Svitavskému toxi týmu se podařilo zajistit nejen chemikálie na výrobu drog, ale i velkou zásobu věcí potřebných k jejich výrobě.  Muž si vyslechl obvinění ze spáchání zločinu „nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, dále byl obviněn ze spáchání zpronevěry a z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Obviněn ze zpronevěry byl proto, že v době, kdy už měl trávit čas ve vězeňské cele, si udělal výlet na sever Moravy, kde si měl vypůjčit automobil. Tento ale obratem na Moravskotřebovsku prodal za výrazně nízkou cenu. Automobil v hodnotě 160 tisíc nabídl zájemci za pouhých čtyřicet tisíc. Pak ale vše vyšlo najevo a vůz byl vrácen původnímu majiteli.

Obviněný si nyní pobude ve vězení pěknou řádku let a je velmi pravděpodobné, že kromě již uložených 5 let mu soud pobyt ještě prodlouží.