Ty tehdy měly být na návštěvě u známého. Pro paní domu si ovšem měl manžel zajít s nožem v ruce. Naštěstí manželku nijak nožem neohrožoval, pouze jí zahrnul velmi vulgárními výrazy a společně i s dětmi ji poslal domů. „Svoji pozornost ovšem věnoval o pár let mladšímu údajnému sokovi v lásce a to s nožem v ruce. Přitom měl stále vykřikovat výhrůžky o zabití. Vzhledem k vážnosti situace se muž v obavách o svůj život raději ukryl za dveřmi bytu, které uzamknul. Jenže výhrůžky o zabití neustávaly a agresor nožem několikrát bodnul do dveří a ty poškodil. Pak ale svých výhrůžek zanechal a z místa odešel,“ sdělila policejní mluvčí Anna Štegnerová.

Muž se bezprostředně po útoku obrátil na policii. Ta silně podnapilého muže eskortovala do protialkoholní záchytné stanice. Následně byl ke svému protiprávnímu jednání vyslechnut. „Z výslechu vyplynuly navíc zajímavé skutečnosti, a to že se měl několika dny před nebezpečným vyhrožováním dopustit i krádeže desítky kusů součástek k pracovnímu stroji, jenž měl odcizit v jednom opuštěném domě na Moravskotřebovsku. Součástky za bezmála 26 tisíc korun chtěl tehdy odevzdat do sběrny druhotných surovin. Tam naštěstí nepochodil. Součástky se zdály být majiteli sběrny podezřelé. Domníval se, že by mohly pocházet z trestné činnosti. Proto svůj lup podezřelý na místě zanechal a odešel domů bez peněz i kradených věcí. Ty byly následně policií zajištěny a vráceny tam, odkud byly odcizeny,“ dodala Anna Štegnerová.

Případ policie vyšetřuje ve zkráceném přípravném řízení a bude mít s největší pravděpodobností velmi brzy dohru u soudu.