Na silnici číslo I/35 poblíž Svitav totiž stálo mimo vozovku havarované vozidlo, kterému blikala výstražná světla. Kdo v něm cestoval, byl zraněn, nebo je snad v šoku a leží někde poblíž místa havárie? To byly otázky, které si na místě kladl nejeden policista.

„Zatímco operační důstojník zjišťoval, komu by mohlo vozidlo patřit, psovod se služebním psem šli po stopě posádky. Bezmála tři kilometry vedl policejní pes Ivoš svého pána. Stopa jej vedla až na vlakové nádraží, kde kolegu upozornil na postávající dvojici," informovala mluvčí svitavské policie Anna Štegnerová. Byl to mladý pár, mladík a slečna. „Podle Ivoše to mohla být právě hledaná posádka. A skutečně. Čich německého ovčáka opět nezklamal," doplnila mluvčí.

Nezazněla však žádná slova díků. „Dokonce nám mladík nechtěl sdělit ani své pravé jméno, a tak tedy musel být předveden na policejní služebnu. Stále střežil sportovní tašku, jejíž obsah chtěl před námi utajit," uvedla tisková mluvčí Anna Štegnerová.

Proč? Copak skrýval před zraky mužů zákona? „Bylo to několik set tablet léků, z něhož by mohlo být vyrobeno několik desítek gramů pervitinu. Prý tašku s léky našel. Jelikož věděl, o jaké tablety jde a k čemu slouží, náramně se hodily," upřesnila tisková mluvčí. Léky chtěl údajně prodat a získat tím finanční prospěch.

Policejní mluvčí dále sdělila, že kromě dopravní a pořádkové policie, psovoda a policejního psa Ivoše, kteří v daném případě sehráli hlavní roli, se do případu vložili také kriminalisté.

Pár týdnů poté padlo i obvinění. „Vyšetřovatel třiadvacetiletého řidiče havarovaného vozu obvinil ze spáchání přečinu výroba a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu, za nějž lze soudem uložit až pětileté vězení. Spisový materiál i s důkazy je téměř kompletní a bude v nejbližších dnech předán Okresnímu státnímu zástupci ve Svitavách," dodala Anna Štegnerová.

Osud zajištěných léků bude zpečetěn. Na základě rozhodnutí soudce totiž budou zadržené medikamenty zlikvidovány.