Ta byla zaměřena zejména na kontrolu nákladních automobilů a autobusů. Jednalo se například o dobu řízení a odpočinku a technický stav vozidla. „Bez povšimnutí nezůstali ani řidiči, kteří nebyli připoutáni bezpečnostním pásem, případně během jízdy telefonovali," sdělila tisková policejní mluvčí Hana Kaizarová.

Třetina vozidel

Policisté během akce zkontrolovali 194 vozidel, z toho 82 nákladních a pět autobusů. O tom, že jsou účastníci silničního provozu, se přesvědčili také dva chodci, kteří za své přestupky obdrželi pokutu. „U řidičů jsme odhalili šedesát osm přestupků. Mezi nejčastější patřily. Osmnáctkrát nevyhovující technický stav, třináctkrát řidiči překročili povolenou rychlost, pětkrát nebyli připoutáni bezpečnostním pásem a čtyřikrát bylo zjištěno porušení doby řízení a odpočinku," konstatovala tisková mluvčí.

Zejména na autobusy se policisté zaměřili v závěru týdne. Kontrolní stanoviště bylo na autobusovém nádraží ve Vysokém Mýtě. Prohlídka neminula jedenáct řidičů. „U jednoho z nich byla zjištěna závada. Autobus nebyl označen obchodním jménem společnosti, přestože toto nařizuje zákon," popsala přestupek Hana Kaizarová. Kontrole se nevyhnuli ani řidiči tří nákladních vozidel jedoucích v režimu ADR (přeprava nebezpečného nákladu). Ani u jednoho z aut nebylo vše v naprostém pořádku.

Na Svitavsku během kontroly zastavily hlídky padesát vozidel. Třináct řidičů si vyslechlo obvinění z přestupku. Pro jednoho z řidičů, kterého policisté zastavili ve Svitavách, skončila jízda předčasně. „Vozidlo vykazovalo závadu typu C, to znamená, že nebylo způsobilé pro další jízdu," sdělila tisková mluvčí. Majitel vozidla odtáhl po upozornění vozidlo  na benzinovou stanici a tam závadu odstranil.