Jak se zdá, specialisté zabývající se drogovou problematikou nehovořili do větru, když před několika dny slibovali, že za nelegální výrobu a držení omamných a psychotropních látek budou následovat další obvinění.

V průběhu pondělí obvinili již druhého muže, za drogovou trestnou činnost. „Tentokrát se jedná o šestadvacetiletého muže z Moravskotřebovska. Od loňského podzimu odebíral od výrobce pervitin. Část drogy použil pro vlastní potřebu a zbylou část za úplatu, někdy i zdarma, poskytl dalším odběratelům,“ uvedla vrchní inspektorka svitavské policie Anna Štegnerová. Kriminalisté měli dostatek důkazů, které podezřelému předložili. Muž se k trestné činnosti doznal. Nyní je vyšetřován na svobodě. Vzhledem k tomu, že specialisté toxi týmu získávají postupně další důkazy, je jen otázkou několika hodin, kdy budou z drogové scény obviněni další aktéři.

Od počátku roku bylo svitavskými specialisty obviněno již pět osob. Jedna z nich je nyní už ve vazební věznici. Ostatní vyšetřují muži zákona na svobodě. Navíc byla kriminalisty před nedávnem zajištěna letos první „mobilní varna“ pervitinu. Toxi tým o sobě navíc dává slyšet. S potíráním tohoto druhu kriminality to totiž myslí opravdu vážně.