„Sedmadvacetiletého muže zadrželi kriminalisté ve čtvrtek v časných ranních hodinách přímo v místě jeho bydliště. Jeho dvacetiletý známý se pak v odpoledních hodinách dostavil na výzvu policistů dobrovolně. Oba muži jsou podezřelí z toho, že od loňského léta do současnosti v desítkách případů distribuovali pervitin ve Svitavách a blízkém okolí,“ sdělil Martina Simonová, komisařka svitavské policie.

Každý z mužů měl svůj vlastní okruh odběratelů. Jednalo se o osoby ve věku 20 -25 let ze Svitav a okolí. Kriminalisté zjistili, že muži společně i samostatně pervitin nakupovali od prostředníků v Brně.

Vzhledem k vazbám podezřelých na brněnský region bude tedy svitavský toxi tým při akci Nolina nadále spolupracovat s jihomoravskými kriminalisty. Oba muži jsou sami dlouholetí uživatelé drog. K trestné činnosti se pod tíhou důkazů doznali.

Starší z mužů se také díky závislosti ocitl v tíživé životní situaci, je bez prostředků, zadlužený a distribuce drogy je pro něj jediný zdroj příjmů. Mladší z podezřelých je v současné době zaměstnán. Příjmy z dealerství si vylepšuje svou finanční situaci. Podezřelí jsou prozatím vyšetřováni na svobodě.

Dle sdělení kriminalistů se jistě nejedná o poslední sdělení obvinění, které při akci Nolina padlo.

(ik, sim)