Byla již tma.Všiml si podezřelého parkujícího vozidla. Podobné vozidlo nikdy v těch místech neviděl a ani nikdo ze známých takový vůz nevlastní. „O informaci se podělil s kolegou na lince 158. Policista na základě podaných informací na místo okamžitě vyslal hlídku. Ta přijela v době, kdy se řidič vracel již k vozu. Nejenže měl v rukou tašky s lupem, ale již část věcí měl připravenou k naložení do auta,“ sdělila policejní mluvčí Anna Štegnerová.

O chvíli později se ukázalo, že díky policistovi, jenž nebyl ve službě, se podařilo objasnit osm případů vloupání do objektů v zahrádkářské kolonii. Další podíl na úspěchu nese i policejní hlídka, která na místo dorazila.

Podezřelým je 36letý muž z Chrudimska. Ten pak strávil několik hodin v policejní cele a hodiny u výslechu u policejního komisaře. Ke všem osmi případům vloupání se přiznal. „Navíc jej usvědčily také zajištěné věci za bezmála sedmnáct tisíc korun, které vrátíme původním majitelům,“ dodala mluvčí Anna Štegnerová.
O osudu podezřelého, který je vyšetřován na svobodě, rozhodne v nejbližších dnech soud. Hrozí mu až dvouletý trest odnětí svobody.