Podezřívá ho, že naváděl o čtyři roky mladšího muže, aby založil požár domu v České Třebové, v němž spali čtyři lidé. Hrozí mu až dvacet let vězení nebo trest výjimečný. Mladšího muže policisté obvinili z pokusu o čtyřnásobnou vraždu už letos v únoru. Hrozí mu stejný trest.

Muž se v noci vydal k domu, kde spali čtyři lidé, a zapálil jediné přístupové dveře do domu. Rodinu probudily požární hlásiče.

Majitel domu s dospělým synem hasili požár. Oba byli drobně popálení. Manželka majitele domu s vnukem vyskočila z okna a po pádu ze čtyř metrů si vážně poranila ruku. Dvanáctiletému chlapci se naštěstí nic nestalo.

Motivem činu nejspíš byla odplata. Majitelé domu si stěžovali na sousední pohostinství, kam pachatel často chodil. Muž se ten večer opil, vzal plechovku s acetonem a u čerpací stanice si do PET láhve koupil benzin. Směsí hořlavých látek polil verandu a dveře, zapálil je a utekl. Boty, které měl na sobě, hodil do řeky. Policisty však zavedl k pachateli policejní pes. K usvědčení muže pomohly i záběry bezpečnostních kamer na zapáleném domě a u benzinové pumpy.
Muž se k činu přiznal. K jeho psychické labilitě mohl přispět i nedávný rozchod s přítelkyní. Muž byl už osmnáctkrát soudně trestán, hlavně za majetkovou, ale i za násilnou trestnou činnost.

(op)