Pod falešnou záminkou obrali muže o čtyři a půl tisíce korun.

Seniora na jedné z ulic ve městě zastavili dva lidé. Zhruba padesátiletý muž a stejně stará štíhlá žena vystoupili z automobilu. Vyptávali na cestu k nemocnici. Stařík po chvíli naléhání nasedl do vozu, aby jim ukázal cestu. „Před nemocnicí cizinci hovořili o tom, že mají v nemocnici kamaráda, který potřebuje operaci a prý nemají české peníze na zaplacení operace. Seniora proto požádali o půjčku,“ popsala situaci mluvčí svitavské policie Anna Štegnerová.

Také v této chvíli stařík váhal, ale nakonec slíbil, že peníze půjčí. Všichni tři se tedy vydali k domu starého muže. Tam důvěřivý muž sáhl do svých úspor a peníze půjčil. Cizinci dali muži do zástavy koženou tašku s doklady. V ledvince, opatřené visacím zámkem ale žádné doklady nebyly. Byla vyplněná papírovými kapesníčky. To však muž zjistil až poté, co povedená dvojice půjčku nepřišla vrátit. Podvedený senior proto požádal o pomoc při hledání po podvodnících policii.

Podle mluvčí policie Anny Štegnerové muž i žena hovořili polsky. „Vozidlo, ve kterém se podvodníci pohybovali, mělo být tmavě zelené nebo černé barvy v provedení combi,“ dodala mluvčí svitavské policie.