Házet odpadkovým košem přišlo mladíkovi na hřišti u základní školy v Lánech zábavné. Městským policistům nikoliv.Zjistili, že je podnapilý a bydlí nedaleko. „Mladý muž se omluvil se slovy, že se jde vyspat a odešel. To však nebyla pravda," uvedli strážníci. Krátce poté, co odešel, jej zaregistrovala služba u kamerového systému. Pětadvacetiletý mladík udeřil do zaparkovaného automobilu a vzápětí do dalšího kopl. Na místo okamžitě přijela hlídka v doprovodu státních policistů. Vandal nedbal výzvy zasahujících policistů a začal utíkat. „Museli jsme použít donucovacích prostředků," poznamenali strážníci. Příběh skončil na protialkoholní záchytné stanici v Hradci Králové, kam mladého muže odvezli policisté.

O den později vyjela hlídka na ubytovnu, kde pětadvacetiletá opilá žena vulgárně křičela na své sousedy a svým chováním je obtěžovala. Strážníkům se ji nepodařilo uklidnit a navíc kladla odpor, za který si vysloužila pouta. Kromě nadávek se chtěla ohánět i nožem, k čemuž naštěstí nedošlo. Mladá žena skončila na policejní stanici.

Poslední případ uplynulých dní nebyl vážný jako ty předchozí. „Obsluha kamerového systému zaznamenala muže, který na náměstí rozbil skleněný půllitr," popsali incident strážníci. Opilce poté dostihli nedaleko místa činu. Ačkoliv mu sdělili obvinění, tak své jednání popřel. Přestupek dořešili městští policisté po vystřízlivění výtečníka.