Policejní hlídka svitavských policistů a městských strážníků přijela na ulici k prodejně, která měla rozbitou skleněnou výplň. Jelikož se dalo předpokládat, že by mohl být pachatel ještě na místě, byl přivolán i psovod se služebním psem. „Právě Dyk, který měl napadený objekt prohledat, nalezl v úkrytu pod prodejním pultem schoulenou osobu. Ta měla u sebe několik krabiček cigaret. Zjevně za ně osoba, ukrývající se v prodejně, nehodlala zaplatit,“ uvedla mluvčí policie Anna Štegnerová.

Služební pes i se svým pánem odvedli na místě dobrou práci. To, že policisté i strážníci městské policie přijeli včas a podezřelou osobu mohli zadržet bezprostředně po vloupání, je díky osobě, které nebylo lhostejné, co se v jejím okolí děje.

Osoba, ukrývající se v prodejně byla zajištěna a převezena na obvodní oddělení. Zde byla vyslechnuta a následně jí bylo sděleno podezření ze spáchání dvou přečinů, kterými jsou krádež a poškození cizí věci. „Podezřelým je 18letý mladík, jenž měl údajně dostat chuť na cigarety. Škody, které napáchal, jsou odhadnuty na čtrnáct tisíc korun,“ dodala Štegnerová.

Mladík je vyšetřován na svobodě. V případě prokázání viny muži hrozí až dvouleté vězení.