Ženy zatajily, že se dceři narodilo miminko, a daly ho k adopci. Mladý otec Ondřej Réda z Velkých Opatovic neměl o ničem tušení. Ženy se zpovídají z trestného činu poškozování cizích práv.

Soudní jednání začalo o půl jedné odpoledne, ale rozsudek nepadl. „Celý případ je velmi složitý a emotivní. Probíhá několik výslechů. Soud odročím. Počítám, že ve věci rozhodnu asi za dva nebo tři týdny,“ sdělil Bohumil Kotala, předseda Okresního soudu ve Svitavách. Na chodbě seděl Ondřej Réda s matkou. O přestávce vyšla na chodbu i uplakaná mladistvá matka.Své dítě dala k adopci. Dnes čtrnáctiměsíční holčička Viktorie žije u adoptivních rodičů.

Ondřej Réda měl pohlavní styk se čtrnáctiletou dívkou. Slečna ale otěhotněla, a tak skončil Réda u blanenského soudu. Dostal podmínečný trest. Ondřej Réda ale chce svoji dceru vychovávat, kvůli lži své bývalé partnerky a její matky ale tuto šanci zřejmě mít nebude. Obhájkyně žen Anna Košťálová tvrdí, že není prokázáno, že dívka měla pohlavní styk pouze s Rédou. Zda je mladík biologickým otcem malé Viktorie, by určily testy DNA. S těmi však nesouhlasí adoptivní rodiče, ani soudce.

Matce mladistvé dívky hrozí až dva roky vězení nebo peněžitý trest. Dívce poloviční trest. Jasno bude na konci února.