Obžalovaný od začátku vše popíral.

Využil své převahy

Čtyřicetiletý muž z Trutnovska  podle státní zástupkyně  začal dívky obtěžovat v době, kdy bylo jeho dceři osm let  a její kamarádce jedenáct. Bral je na výlety, ale v autě jim svlékal kalhoty a prádlo, osahával je a nutil je, aby ho uspokojovaly, ačkoli obě dívky mu dávaly najevo, že se jim jeho jednání nelíbí, a snažily se mu uniknout. U své dcery se pokoušel o soulož, dívce se však podařilo utéct.

Děvčata uvedla, že v době, kdy je obtěžoval, zakrýval okna auta dekou, aby dovnitř nebylo vidět. „Využíval své fyzické převahy a strachu poškozených k vlastnímu sexuálnímu uspokojení," uvedla státní zástupkyně.

Dívky vypověděly, že jim po každém sexuálním útoku dával 50 korun, každá tak prý dostala téměř 500 korun. Kupoval jim i oblečení a kredit na mobilní telefon.

Věrohodné výpovědi

Dívky zneužíval čtyři roky, ukončil to až jeho loňský nástup do vězení za jiný čin. O obtěžování pak promluvila dceřina kamarádka.

Dcera podle odborníků trpí po zneužívání posttraumatickou stresovou poruchou.

Obžalovaný u soudu prohlásil, že vše zosnovala jeho bývalá manželka, aby se mu pomstila, tomu však senát neuvěřil. Výpovědi obou dívek soudci označili za zcela nezpochybnitelné. „Ani jedna z nich neměla motiv mstít se obžalovanému. Ani jeho manželka," řekl předseda senátu. Poukázal na to, že děvčata nebyla schopna výpověď vykonstruovat.

Podle znalců už na obžalovaného nelze výchovně působit. „Ale je potřeba takového člověka od společnosti alespoň separovat," podotkl předseda senátu. Dodal, že osmiletý trest za takové skutky není nepřiměřeně přísný.

Muž se k rozsudku nevyjádřil, lhůtu si ponechala i žalobkyně.