Podle pondělní informace svitavské policejní mluvčí Anny Štegnerové dva řidiči měli od různých dodavatelů dovážet živou drůbež v bednách ke zpracování do jedné firmy na Svitavsku. Jenže měli cestou udělat vždy předem plánovanou zastávku, při níž pravděpodobně docházelo k předání různého množství beden s drůbeží dalším dvěma osobám.

Aniž by podezřelí věděli, že jsou policií sledováni, v pondělí 30. srpna pár hodin po půlnoci na jednom odlehlém místě na Svitavsku spadla klec. „Při překládce odcizené drůbeže muže zadržela policie. Ten den v rukou překupníků mělo skončit asi 40 beden. Drůbež měla být následně zpracována a dále prodávána zákazníkům,“ uvedla Štegnerová.

Zadržení muži skončili u několikahodinového výslechu. „Bylo jim prozatím prokázáno, že protiprávního jednání se zřejmě dopustili v průběhu letošního roku v 95 případech. Z výslechu dále vyplynulo, že se na případech podílely další dvě osoby. Škody, které měli obvinění způsobit, jsou odhadnuty na více než 300 tisíc korun,“ upřesnila policejní mluvčí.

Na rozsáhlé hospodářské trestné činnosti se mělo podílet celkem šest mužů ve věku od 31 do 54 let. Čtveřice zaměstnanců firmy je podezřelá ze spáchání přečinu krádeže, další dva muži čelí obvinění z přečinu podílnictví. Všichni jsou vyšetřováni na svobodě.
„V případě prokázání viny u soudu jim hrozí i několikaletý pobyt za mřížemi,“ dodala Anna Štegnerová.