"Ve středu krátce před desátou hodinou večer si policisté z obvodního oddělení v Poličce v ulici U Trati všimli dvoučlenné posádky na terénním motocyklu. Už na první pohled nehrálo hned několik věcí. Motorka neměla světla ani registrační značku. Řidič navíc na hlavě neměl ochrannou přilbu a vzhledem k tomu, že motocykl neměl zadní stupačky, spolujezdec za řidičem doslova brousil špičky bot o vozovku," popsala podezřelou dvojici policejní mluvčí Iveta Kopecká.

Policisté posádku chtěli zastavit a zkontrolovat. Řidič však na opakované výzvy policistů k zastavení reagoval opačně, než měl. Začal ujíždět. Zastavilo ho až přenosné oplocení na silnici ve vjezdu do firmy. Tím ale pronásledování neskončilo, oba mladíci začali z místa utíkat. To ale trvalo jen několik vteřin, policisté oba účastníky dopadli.

Stovky hasičů se utkaly na soutěži v Širokém Dolu u Poličky.
Hasičský útok za 13 vteřin. Podívejte se na neuvěřitelný výkon borců z Plumlova

"Následně jsme zjistili, že motocykl, který není registrován v evidencích, řídil teprve sedmnáctiletý chlapec. Ten není držitelem žádného řidičského oprávnění a dechová zkouška na alkohol u něj prokázala přes jedno promile. O rok mladší spolujezdec měl v dechu ještě o bezmála jedno promile navíc," dodala Kopecká. Policisté mladíky převezli na služebnu, kde si staršího převzali rodiče. Spolujezdec byl s ohledem na míru opilosti převezen do nemocnice.

Policie zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. "S ohledem na mladistvý věk řidiči hrozí poloviční trest," uzavřela Kopecká.