„Muž se velmi nebezpečně bodl nožem do oblasti hrudníku a vážně se ohrozil na životě,“ řekla v pondělí ráno Orlickému deníku tisková mluvčí policie Eva Sichrová.

Jak upřesnila, zásluhou toho, že má služebna kamerový systém, událost zaznamenal službu konající policista. „Těžce zraněnému muži byla bezprostředně poskytnuta kvalifikovaná první pomoc a byly mu zajištěny základní životní funkce až do příjezdu sanity záchranné služby,“ popsala detaily mluvčí. Podle jejích slov byl muž následně převezen do královéhradecké nemocnice. „Přestože byl poměrně dlouho v bezvědomí, máme zprávy, že žije,“ uvedla Eva Sichrová.
Totožnost muže, který se v neděli večer odhodlal k zoufalému činu, policie zná. „Pán po sobě zanechal dopis na rozloučenou,“ upřesnila mluvčí. Zároveň vyloučila jakoukoli bližší souvislost pokusu o sebevraždu s místem, kde se odehrál. „To, že se pokusil vzít si život přímo před služebnou policie, nemělo žádný podtext ve smyslu, že by muž měl nějaké problémy s policií,“ prohlásila včera mluvčí. Tragickou nedělní událostí se policejní vyšetřovatelé nadále zabývají.