"V dubnu letošního roku okresní soud potrestal pětadvacetiletého muže zákazem řízení v délce 17 měsíců. Ten si s tím ale hlavu příliš nelámal a za volant usedal dál. V minulých dnech ho během jednoho dne policisté na Svitavsku dvakrát zastavili a scénář kontroly byl vesměs stejný. Jen ten závěr se poněkud lišil," uvedla policejní mluvčí Dita Holečková.

Provedený test na drogy u dopadeného řidičeProvedený test na drogy u dopadeného řidičeZdroj: Policie ČR

O půl čtvrté v noci proběhla první silniční kontrola. Muž řídil nákladní vozidlo zn. Volvo, kterému podle policie skončila platná technická kontrola v dubnu letošního roku, a navíc k vozidlu neměl platný doklad o pojištění. Při kontrole se řidič podrobil testu na jiné návykové látky, který vyšel pozitivně na amfetamin/metamfetamin a kokain.

Řidič kamionu Jiří Jeník z Litomyšle vydal svoji první knihu.
Kamioňák z Litomyšle napsal knihu. Zažil strach z migrantů, co chtěli do Anglie

"Souhlasil i s následným lékařským vyšetřením spojeným s odběrem krve. Lustrací dále policisté zjistili, že řidič má platný zákaz řízení do října příštího roku. Policisté muže zadrželi a následně obvinili z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Stíhaný měl být na svobodě. Poté co si však vyslechl obvinění a odešel z policejní služebny, muže nenapadlo nic jiného, než se taxíkem nechat dovést ke svému odstavenému tahači a za volant usednout znova," sdělila Holečková.

Druhá silniční kontrola už ale dopadla úplně jinak. "Muž policistům řekl, že s vozidlem prostě chtěl dojet až domů, což mělo být ještě několik desítek kilometrů. Byl tedy opět zadržen a umístěn do policejní cely. Následně kriminalisté podali podnět k jeho vzetí do vazby," uzavřela mluvčí.

Soudce návrhu vyhověl a muž putoval do vazební věznice. V případě odsouzení mu hrozí až dva roky ve vězení.

Podobný případ, kdy opilý muž sedl za volant hned po první kontrole, řešili i policisté v Pardubicích.

zeditováno podle tiskové zprávy Policie ČR