„Ostraha prodejny však byla všímavá a v prostorách za pokladnami muže zastavila,“ sdělila mluvčí svitavských policistů Hana Kaizarová. Policistu a strážníka přivolala ochranka na místo, protože muž byl agresivní. Měl vykřikovat, že je slušný člověk, což „potvrdil“ svým chováním. Nakupující tuto scénu rozhodně nemohli přeslechnout. Na výzvu k prokázání totožnosti muž reagoval opět svérázně. Odmítl s tím, že prý žádnou takovou povinnost nemá. Souhlasil však, že půjde s policisty na obvodní oddělení.

V protokolu o podání vysvětlení neustále měnil svoje tvrzení. „První verze byla, že láhev zakoupil v jiném supermarketu, ale stvrzenku u sebe nemá. Po chvilce uvedl, že alkohol mu zřejmě podstrčila ostraha supermarketu,“ dodala Hana Kaizarová. Nakonec se vrátil k prvnímu znění příběhu.

Nepoškozenou vodku za devadesát korun vrátila prodavačka zpět vedení prodejny. Milovník destilátu se však trestu pravděpodobně nevyhne. Svým jednáním se měl dopustit přestupku, za který mu může být uložena až patnáctitisícová pokuta.

(hk, syh)