Obžaloba jej vinila z toho, že nesprávnou jízdou způsobil těžké ublížení na zdraví z nedbalosti u cestujících trolejbusu, když na kruhovém objezdu na ulici Poděbradská prudce zabrzdil, následkem čehož při pádu tři ženy utrpěly vážná zranění.

 K razantnímu brždění řidiče podle jeho slov donutil osobní automobil, který zprava vjížděl do kruhového objezdu.

„Domníval jsem se, že mi dává přednost. Pak ale přidal plyn a já musel brzdit, abych zabránil srážce. To se podařilo, ovšem uvnitř trolejbusu došlo k pádu několika osob,“ uvedl Šámal.

Trolejbus podle záznamového zařízení bzrdil přibližně z rychlosti 36 kilometrů za hodinu. Sám obžalovaný tuto rychlost popsal jako v těchto místech obvyklou a přiměřenou. Stejně tak vypověděli i další svědci včetně zraněných žen, které jízdu popsaly jako pomalou a plynulou.

„Při jednání ale také zazněla druhá verze události a sice, že řidič trolejbusu nedal přednost vozidlu, které se již nacházelo na kruhovém objezdu a brzdil, aby zabránil srážce s ním. Ačkoliv tedy nedošlo ke střetu vozidel – tedy dopravní nehodě, utrpěla přitom jedna z cestujících závažný úraz v oblasti páteře a proto nakonec případ skončil až před soudem. Případ byl nyní odročen, protože je potřeba ve věci vyslechnout znalce z oboru dopravy,“ uvedl soudce Jan Šlosar, který o případu rozhodoval.

(sejk)