Běžná silniční kontrola skončila ostrým výstupem. Policisté na Svitavsku zastavili na začátku července řidiče osobního auta. Bylo krátce po poledni a policisté vyzvali muže k dechové zkoušce. Šofér však začal policisty osočovat.

"Mě budete furt nahánět. Stavěli jste mě, je to pár dnů. Mám doktorát z medicíny, ty blbečku. Vy mě ponižujete," vyletěl řidič, ale dechové zkoušce podrobil.

Policisté měli hned jasno, ani se nemuseli na přístroj podívat. "Téměř okamžitě z mužova chování jsme pojali podezření, že je pod vlivem alkoholu, k čemuž se během peprného rozhovoru několikrát i sám přiznal," uvedla policejní mluvčí Iveta Kopecká.

Muž pil od rána a zvládl nejméně 9 piv, půl litru vína a několik panáků whisky.
Z hospody odjel ukradeným autem, ve Slatiňanech nadýchal přes čtyři promile

Po několika nepovedených pokusech se 53letému řidiči nakonec podařilo absolvovat dechovou zkoušku na alkohol. Ta podezření policistů potvrdila a překonala dokonce odhad samotného řidiče. "Muž se tipoval na 1,34 promile, avšak na přístroji se objevila hodnota 2,3 promile alkoholu v dechu," doplnila Kopecká.

Policisté událost zadokumentovali a zahájili trestní řízení. Řidiči rozhodně nepomůže ani fakt, že ho policisté za stejný delikt řešili už o dva dny dříve. Tehdy mu dechová zkouška prokázala přes 1,3 promile alkoholu v dechu. "S ohledem na sled těchto dvou událostí policisté věc konzultovali se státním zástupcem a řidiče poučili, že pokud v tomto ohledu bude i nadále porušovat zákon a ohrožovat ostatní účastníky silničního provozu, bude mu na místě zabaveno vozidlo," nastínila možné pokračování Kopecká.

V případě pravomocného odsouzení hrozí muži trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz řízení.

Zdroj: Policie ČR