/ZEDITOVANÁ SVODKA MĚSTSKÉ POLICIE SVITAVY/

"Obdrželi jsme telefonickou žádost o příjezd hlídky do provozovny na ul. Erbenova, kde se nachází podnapilá žena, která vzbuzuje veřejné pohoršení a nadává zákazníkům. Po příjezdu hlídky na místo a po vstupu do provozovny strážníci spatřili ženu, která se ve zjevně podnapilém stavu válela po zemi, kdy se jí zaměstnankyně provozovny snažila podepřít. Podnapilá žena verbálně napadala přítomné zákazníky i personál, který ji odmítl poskytnout služby vzhledem k jejímu stavu a chování," uvedli svitavští strážníci ve svodce.

Strážníci ženu podle svodky opakovaně vyzvali, aby zanechala svého jednání a opustila provozovnu, ale bezvýsledně. Žena i přes opakované výzvy nechtěla z provozovny odejít a její jednání bylo stále agresivnější.

"Strážníci využili svého oprávnění a za použití donucovacích prostředků ženu vyvedli ven z provozovny, kde byla zjištěna její totožnost. Orientační dechovou zkoušku žena odmítla a po provedeném vyšetření ze strany záchranné služby, bylo rozhodnuto o umístění dotyčné ženy na Protialkoholní záchytnou stanici v Pardubicích, jelikož byla důvodná obava o její zdraví a kam byla následně ze strany strážníků přepravena. Žena je podezřelá ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku, občanskému soužití a z odmítnutí dechové zkoušky. Její jednání bylo předáno ke správnímu orgánu k dalšímu opatření," uzavřela tisková zpráva MP Svitavy. 

Mohlo by vás zajímat: Takhle vypadala stavba obchvatu Svitav v říjnu. Podívejte se pohledem z dronu

Zdroj: ŘSD