"Dnes dopoledne jsme v Pardubickém kraji krátce po sobě zachytili dvě skupinky migrantů. Jedná se zhruba o čtyři desítky lidí včetně dětí. Následovat bude standardní řízení, které povede cizinecká policie," uvedla Policie ČR na Twitteru.

Ještě kolem poledne stálo u silnice I/35 zhruba na úrovní Mikulče několik policejních aut. Na zemi posedávali muži a ženy tmavší pleti. Podle aktuálních informací policie v autech zaznamenala 48 lidí cizí státní příslušnosti, mezi nimi jsou převážně muži, ale také ženy a děti. "Migranty jsme objevili ve vozidel během běžné silniční kontroly. Jedno z vozidel mělo cizí státní poznávací značku, druhé českou. Oba řidiči byli omezení na osobní svobodě. S běženci je to na delší dobu, musíme ověřit jejich totožnost. Více informací poskytneme zřejmě v pondělí," sdělila policejní mluvčí Dita Holečková. 

Naposledy zadržela nelegální migranty policie v Pardubickém kraji v červenci na D35 u Jaroslavi.

close Zadržení dvou skupinek migrantů na I/35 mezi Mikulčí a Lačnovem na Svitavsku info Zdroj: Policie ČR zoom_in Zadržení dvou skupinek migrantů u Opatovic nad Labem