Měl na silnici I/35 za Litomyšlí blikáním potkávacích a dálkových světel přinutit řidiče zásilkové služby k zastavení vozidla. Pak s pistolí v ruce žádal o vydání hotovosti. Tehdy řidiči nezbylo nic jiného, než peníze dobrovolně vydat. Poté byl okradený šofér připoután kovovými pouty k části vozu. Lupič nasedl do tmavého vozu a odjel směrem k Vysokému Mýtu. Oběť loupežného přepadení si potom jednou volnou rukou zavolala mobilním telefonem na linku 158 o pomoc. Původní informace k případu zněly takto. Nyní se ale ukázalo, že vše bylo úplně jinak.
Policisté hledali možné svědky, kteří by tuto situaci pomohli upřesnit. Ovšem nikdo se nepřihlásil. Žádný řidič projíždějící trasu mezi Litomyšlí a Vysokým Mýtem si v inkriminované době ničeho nevšiml. Kriminalisté na případu, intenzivně pracovali. Všechny důkazy a indicie, které by směřovaly k dopadení pachatele, však byly marné. „Stále ve skládačce něco chybělo. Až po 58 dnech vyšetřování, tedy po 1392 hodinách poctivé policejní práce, se podařilo najít chybějící kousek do skládačky, která dokreslila celý případ. Dnes mají kriminalisté jasno. Pointa celého případu je úplně jiná. Řidič peníze ztratil na neznámém místě. A představa, že přijde o zaměstnání, jej přivedla k myšlence o loupežném přepadení. Kdysi našel pouta a ta vozil v autě,“ sdělila policejní mluvčí Anna Štegnerová.

Vloni se kriminalisté zabývali jedenadvaceti případy přepadení. Při některých pachatel použil i zbraň, naštěstí však oběti nezranil. V jedenácti případech byl podezřelý dopaden. Někteří pachatelé byli odhaleni jen několik dní po loupeži a část odcizených peněz kriminalisté zajistili.