I tak by dala popsat „smůla" jednoho výtečníka, který si možná myslel, že mu všechno projde.

Devětatřicetiletý muž ze Svitavska se opakovaně vydával na lup do jedné z chatových oblastí v regionu. Kriminalistům se ho ale podařilo vypátrat. „Na svědomí má tři případy vloupání, kterých se dopouštěl v měsíci lednu a únoru tohoto roku," uvedla mluvčí svitavské policie Anna Štegnerová.

Majitelé nemovitostí našli  po lupiči vždy jen spoušť. Po jeho nezvané návštěvě jim z rekreačních objektů mizely cennosti, elektronika i domácí spotřebiče. Zloděj si ukořistěné věci ale neužije. „Část odcizených věcí se kriminalistům podařilo zajistit. Původním majitelům budou ve velmi krátkém čase i vrácené," poznamenala Anna Štegnerová. Škody, které stihl obviněný muž způsobit, jsou vyčíslené na bezmála deset tisíc korun.

Koncem týdne spadla klec. Podle policejní mluvčí komisař kriminální policie muže obvinil ze spáchání přečinu krádež a porušování domovní svobody. Navíc není v tomto oboru vůbec žádným začátečníkem. Má velmi bohatou trestní minulost. „Na sklonku roku 2013 byl  Okresním soudem ve Svitavách za majetkové delikty již potrestaný, a to k úhrnnému trestu obecně prospěšných prací," potvrdila Anna Štegnerová.

Vypadá to, že se vůbec nepoučil a v trestné činnosti pokračoval dál. Další trest ho u soudu s patrně nemine ani tentokrát.