Dvě vykradené restaurace a prodejnu se smíšeným zbožím má zřejmě na svědomí osmnáctiletý mladík z Orlickoústecka.

„Policejní komisař již mladého muže obvinil z krádeže a poškození cizí věci. Ke všem třem případům se zadržený muž přiznal,“ sdělila tisková mluvčí svitavské policie Anna Štegnerová.

První případ se stal z 10. na 11. ledna. Za pomoci přineseného nástroje se mladík pokusil vypáčit dveře restaurace. Následně rozbil skleněnou výplň těchto dveří. Z lokálu sebral cigarety, cukrovinky a z kasičky výherního automatu hotovost.

Následující den se v nedaleké obci vloupal do obchodu se smíšeným zbožím. I zde rozbil skleněnou výplň a vzniklým otvorem vešel do prodejny. Odtud odcizil hotovost, poštovní známky a láhev alkoholu.

Tři dny nato navštívil zloděj další z restaurací. Kořistí se tentokrát stal plazmový televizor spolu s cigaretami různých značek. Provozovatelé škody posčítali. Ty se vyšplhaly na bezmála třicet sedm tisíc korun. Jednu z odcizených věcí se policistům podařilo objevit. Je jím plazmový televizor. Majitel se tak může těšit, že se mu vrátí. „Obviněný muž je vyšetřován na svobodě. V případě prokázání viny mu hrozí až dvouleté vězení,“ dodala Anna Štegnerová.

Od počátku roku se kriminalistům ve spolupráci s policisty z obvodních oddělení podařilo objasnit devět vloupání.