Teď mu hrozí, že se na svět skrze mříže přestane dívat až v roce 2025.

„Když mi to dcera řekla, myslela jsem, že mě odvezou do Bohnic. Že prý jí svlékl kalhotky, lízal přirození, ona se mu bránila a přitom ho kousla do ruky. Díval se prý také na porno a dal přes okno deku," popsala sdělení holčičky její matka. Sama si ale nyní údajně nemyslí, že její bratr něco takového provedl.

Chtěl byste ho také zabít, pane soudce

Několik dní nato se však obžalovaný a matka poškozené setkali na koupališti. „Házela jsem po něm kamení. Chtěla jsem ho zabít, to vy byste, pane soudce, chtěl taky," vysvětlila své chování předsedovi senátu Petru Mrákovi matka.

S obžalobou ale její bratr nesouhlasí. „Nechtěl jsem, neměl jsem, ani jsem se nikdy nepokusil mít se svou neteří sexuální vztah. Vždyť já jsem se o děti po pohřbu své matky staral, jak nejlépe jsem uměl. Vařil jsem, pral, uklízel. Staral jsem se o chod celé domácnosti, ve které žil můj bratr, otec a sestřiny dvě děti," hájil se u soudu obžalovaný, který už byl jednou trestán za jízdu autem bez řidičského průkazu.

Děti totiž sestra obžalovaného, tedy matka údajně znásilňované dívenky, předala do pěstounské péče svým rodičům. Její bratr jí je ovšem musel po smrti své matky na pokyn „paní sociálky", jak včera u Krajského soudu v Hradci Králové řekl, pravidelně vozit. Nyní mu hrozí až dvanáct let vězení. Holčička a chlapeček jsou v dětském domově.

Proč děti skončily u prarodičů?

- Pokud by dnes téměř desetiletá dívka a její bratr předškolního věku bydleli u své matky, nemuselo se nic stát. Místo ní však o děti coby pěstouni pečovali jejich prarodiče. Po smrti babičky se jich údajně ujal zejména obžalovaný Jan Š.

- Nezasvěcený posluchač pondělního jednání v soudní síni by se mohl podivit nad tím, proč malé děti místo vlastní matky vychovávali jejich babička s dědečkem. Ne však ti, kteří jsou zběhlí  v systému sociálních dávek a různých podpor od státu.

- Matka se dětí podle státního zástupce Milana Šimka vzdala kvůli penězům. Kdyby byly v její péči, dostávali by na ně nižší příspěvky, než když jsou vychovávány pěstouny.

- Ke 14 tisícům, které rodiče obžalovaného pobírali na zajištění dětí, dostali jednorázově dalších 68 tisíc korun na pěstounskou péči.

- Peníze a hrozba finanční kontroly mohou být motivem, proč se Jana Š. příbuzní prý snaží dostat za mříže.