Na začátku května měl do výkonu trestu nastoupit 46letý muž ze Svitavska. To ale zřejmě neudělal, a tak se minulý červencový týden projížděl po regionu. Spatřila jej však hlídka svitavské policie a jakmile ji zahlédl také muž, zařadil rychlost a ujížděl ze Svitav po silnici 1/43 směrem na Brno.

„Při jízdě neřešil svislé ani vodorovné dopravní značení, v obci jel 130 kilometru za hodinu, mimo obec tachometr přesáhl i 150, předjížděl před horizontem i zatáčkou,“ vysvětlila policejní mluvčí Eva Maturová. Podle Maturové někteří řidiči jen tak tak uhnul z dráhy.

Zdroj: Youtube

Po chvíli však řidič odbočil mimo komunikaci a v ujíždění pokračoval po prašných cestách. „Policistům za ním se snažil všemi možnými způsoby jízdu znepříjemnit a tím je setřást,“ pokračovala. Ujíždějící muž, jehož hnacím motorem byla zřejmě touha nedostat se do vězení, kličkoval tak, že hlídka skrz zvířený prach a zeminu neviděla ani na metr. Nakonec však udělal chybu. Myslel si totiž, že polici setřásl. Omyl. Policie se totiž najednou objevila před ním. Začal couvat a právě tento manévr se mu stal osudným. Narazil do stromu.

„Hlídka ho pohotově zablokovala, tím neměl prostor k dalšímu manévrování a záhy byl v poutech,“ dodala Maturová.

Otec prodával své dcery známému. Peníze, které dostaly za sex, musely odevzdat.
Sex za peníze. Muž z Březové prodával svoje dcery, teď míří za mříže

Jako každý řidič byl i tento vyzván k dechové zkoušce, ta skončila pozitivním výsledkem 1,39 promile. Test na přítomnost jiných omamných a psychotropních látek ale odmítla. Při prohlídce vozidla navíc policie našla nabitou krátkou střelnou zbraň a vystřelovací nůž.

Vzhledem k trestní minulosti a jeho odsouzení skončil muž ve vazební věznici.