Celý případ se váže k letošnímu květnu, kdy dotyčného zastavila policejní hlídka. Ovšem stalo se tak „pouze“ kvůli několika dopravním přestupkům, kterých strážci zákona řeší spousty.

Muž vjel totiž na své elektrické tříkolce do zákazu vjezdu a to i s přítelkyní na zadním nosiči. Dále policisté muži při kontrole naměřili 0,7 promile alkoholu v krvi. Tyto přestupky se již vyřešily, ovšem závažnější zjištění mělo teprve přijít. Policisté totiž při kontrole vozidla v předním košíku ještě nalezli dva igelitové pytle se sušenou rostlinou. Příslušníci pojali podezření, že se jedná o marihuanu a příslušný obsah proto odeslali k odbornému prozkoumání.

Výsledek byl jasný, odhalil přes 60 gramů sušené marihuany s obsahem účinné látky. „Kontrolovaný muž policistům tvrdil, že pytle se sušeným konopím nalezl u zdi jedné z provozoven v Moravské Třebové. Neměl však v úmyslu nález oznámit, ale užit jej pro svou potřebu,“ uvedl policejní mluvčí Ondřej Zeman. Obžalovaného nyní čeká soud. Pokud se zde prokáže jeho vina, hrozí mu až roční pobyt ve vězení.